Наукові пікніки в передмісті Харкова зібрали тисячі глядачів

naukovi-pikniky-v-peredmisti-kharkova-zibraly-tysyachi-hlyadachiv

24-25 вересня у селищі Пісочин та місті Дергачі під Харковом вперше пройшли Наукові пікніки, метою яких було привернення уваги місцевих мешканців до якісної освіти своїх дітей.

Майже півсотні ентузіастів із числа професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, співробітників наукових і культурних установ, підприємств і волонтерських організацій Харкова проста неба на майданчиках біля місцевих шкіл продемонстрували, пояснили та надали змогу відтворити більше сотні експериментів, провели рольові моделювання та ознайомили з роботою діючого обладнання. Співучасниками дослідів із хімії, фізики, технології харчів і ліків, інженерії, фармакогнозії, польової медицини стали більше 3 тис. мешканців Пісочина та сотні школярів Дергачів. Також вони взяли участь у ігрових відтвореннях подій життя Григорія Сковороди та ситуативних задач із права.

Маленькі діти простими малюнками показують дуже складні терміни, їм весело та цікаво, це їх розвиває“, – зауважує 14-річна ведуча юридичного квесту Анна. “Проводити Наукові пікніки в маленьких містах – відмінна практика, діти та дорослі мають бачити альтернативу депутатським концертам“, – відзначає місцевий активіст Олександр. “Чудова ідея. Завітали на пікнік, діти в захваті! Дуже круто“, – підсумовує Наталія Фісун із Дергачів.

Популяризація науки серед дітей – це інвестиції в майбутнє нашої країни. Нові розробки виводять на новий рівень технологічний прогрес, що в свою чергу, стимулює появу нових продуктів і, відповідно, призводить до створення високооплачуваних робочих місць і високих стандартів життя. Приємно бачити, що є ініціативи, які роблять можливим популяризацію науки серед дітей, а місцеві громади завжди з радістю підтримають такі починання та сприятимуть їх поширенню“, – каже Марія Сазонова, співорганізаторка пікніків у Пісочині.

Про підстави “експорту” Наукових пікніків в населені пункти районів області каже Юлія Індик, очільниця PR-департаменту телекомунікаційної компанії – одного із підприємств-учасників пікніків: “Майбутні спеціалісти зараз у школах, і щоб вони приходили до провідних компаній, робили їхніх клієнтів, скажімо так, щасливими (а не навпаки), нам треба максимально розвивати тут дітей і молодь“. Керівниця Наукових пікніків у Харкові Тетяна Баглай зазначає: “Причиною проведення Наукових пікніків у сільській місцевості є бажання підвищити інтерес школярів до якісних знань, зацікавити педагогічні колективи в покращенні навчального процесу методами унаочнення“.

Практика популяризації науки знайшла підтримку серед місцевих освітян – “Надалі подібні заходи хочемо провести по всьому району на базах, у першу чергу, потенційних опорних шкіл: в Солоницівській гімназії №3, Козачолопанському навчально-виховному комплексі та Вільшанській школі” – каже Оксана Колесникова, начальник відділу освіти Дергачівської РДА.

***

Для довідки. Наукові пікніки були організовані біля Пісочинського колегіуму Харківського району та Дергачівської гімназії №3 Харківським міським громадським об’єднанням “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД” за сприяння громадської організації “Альтернатива” і громадської організації “Деркачівська альтернатива” в рамках програми “Наукові пікніки малим містам” за фінансування проекту “Київський Діалог”, що реалізується Харківською правозахисною групою за підтримки ГО “Європейський Обмін” і Міністерства Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччина.

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект