Наукові пікніки зберуть у Харкові шість сотень експериментаторів

naukovi-pikniky-zberut-u-kharkovi-shist-soten-eksperymentatoriv

17 вересня в Харкові вшосте проходитимуть Наукові пікніки – фестиваль науки, освіти та науково-популярної культури під відкритим небом, який збирає глядацьку аудиторію, що зазвичай, перевищує 20 тис. осіб.

Наукові пікніки прагнуть популяризувати науку та віднаходять професіоналів і ентузіастів, здатних найскладніші речі пояснити “простими словами” й унаочнити видовищними дослідами. Формат також дозволяє безпосередньо залучати до наукової активності глядачів – для дітей і дорослих проводять майстер-класи, ігри, конкурси та дозволяють відтворювати всі експерименти власноруч.

Цього разу свої наукові та розвиваючі програми підготували 59 університетів, коледжів, установ Національної академії наук, центрів і гуртків, клінік, музеїв, студій, громадських і волонтерських організацій, підприємств заповідного фонду. Загальне число експериментаторів з цих закладів перевищуватиме шість сотень, а площа їхніх активностей становитиме 1 тис. кв. м. Дивуватимуть 3D-шахами з серіалів «Star Trek» і «The Big Bang Theory», прийманням сигналів з орбітальних супутників, музичними блискавками, квантовим криптографуванням і невидимими чорнилами, механічними квестами як у Fort Boyard, вправами по стрільбі з лазерів і фазерів, танцюючими роботами, їжею для астронавтів і сотнями фізичних і хімічних дослідів, логічних і математичних головоломок, економічних і соціальних стратегій. Не жалітимуть літрів рідкого азоту, магнітних, неньютонівських, кислих і лужних речовин, десятки кіловат/годин електроенергії, тисячі деталей роботів і елементарних конструкторів, кілограмів штучних кристалів, реактивів, біологічних зразків.

Наукові пікніки проходитимуть із увімкнутою «Кнопкою інклюзії», отриманої від фестивалю «ІнклюзіОН», бо тема пікнікування цього разу – безбар’єрність, протидія дискримінації та боротьба зі стереотипами в науці. Зокрема, буде розкрита доля двох десятків жінок, чиї видатні досягнення в різних галузях знань не були оцінені свого часу, через стать відкривачів.

Наукові програми триватимуть 17 вересня 2016 року з 13:00 до 17:00. Вхід вільний, а участь у дослідах, майстер-класах, іграх і конкурсах – безкоштовна.

Для довідки. Шості Наукові пікніки проходять завдячуючи спільним зусиллям Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді та комунального закладу Харківської міської ради “Харківський міський центр дозвілля молоді” за сприяння Харківського міського громадського об’єднання “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД”, ініціативної групи “Перекотиполіс”, лабораторії неакадемічної творчості “Дитяча площАРТка” та Центру гендерної культури.

Контакти:
Тетяна Баглай, керівниця Наукових пікніків у Харкові, тел.: (050) 43-52-097
Артем Коновалов, програмний директор громадської організації “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД” – оператора Наукових пікніків” у Харкові, fb.com/polocki, info@ciacy.org.ua
Ганна Старкова, медіакоординаторка Наукових пікніків у Харкові, тел.: (050) 93-578-93, nanastatica@gmail.com

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект