В Харкові вп’яте проходитимуть Наукові пікніки

V-Kharkovi-vpyate-prokhodytymut-Naukovi-pikniky

10 червня 2016 року в Саду ім. Т.Г. Шевченка на алеях біля ККЗ “Україна” вп’яте проходитимуть Наукові пікніки – найбільший в Україні фестиваль науки, освіти та науково-популярної культури під відкритим небом.

Цього разу захід буде тематичним. Через те, що у цей день відбуватиметься ЗНО з дисципліни “Біологія”, увага буде прикута до “Науки про життя”. Надалі Наукові пікніки, що проходитимуть двічі на рік, обиратимуть специфічну проблематику для експериментаторів.

Фестиваль використовує формат популяризації науки, запропонований пару десятків років тому університетськими викладачами, які автобусами колесили сільські школи Харківської області, щоб показувати дітям надихаючі досліди з різних галузей природничих наук. Сьогодні така платформа відроджена ентузіастами, які з 2013 року проводять Наукові пікніки, останніми роками, в Саду Шевченка, збираючи сотні експериментаторів різноманітних спеціальностей із десятків навчальних закладів, НДІ, КБ, установ культури й освіти, громадських ініціатив і підприємств. Глядачами майданчиків хімії, фізики, криміналістики, історії, робототехніки, астрономії, інформатики, медицини, математики, фармації, логіки, військової справи (і інших) стають діти, молодь і дорослі. Формат передбачає наочну чи інтерактивну програму, яка “простими словами пояснює складні речі” через експерименти, діючі макети та зразки, головоломки, роботи, дрони, моделі. Також на всіх майданчиках передбачається активне залучення глядачів у майстер-класи, ігри, конкурси та співучасть у дослідах.

Вхід на фестиваль буде вільним, а участь безкоштовна. Наукові програми триватимуть протягом 13:00-19:30.

Експериментатори можуть зареєструватися до 23 травня по он-лайн заявці.

Для довідки. Наукові пікніки в Харкові проходять завдячуючи спільним зусиллям Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді та комунального закладу Харківської міської ради “Харківський міський центр дозвілля молоді” за сприяння Харківського міського громадського об’єднання “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД”.

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект