Півсотні представникам НУО Харкова розказали про нові реєстраційні процедури

Pivsotni-predstavnykam-NUO-Kharkova-rozkazaly-pro-novi-reyestratsiyni-protsedury

27 лютого 2016 року в Харкові пройшло навчання для активістів і представників громадських організацій новим порядкам створення об’єднань громадян й їхньої взаємодії з органами юстиції.

Більше ніж 50 громадських активістів, які мають бажання заснувати нову організацію, і ті, хто вже має працююче громадське об’єднання, відвідали безкоштовні тренінг “Реєстраційні дії громадських організацій” і майстер-клас “Приведення в відповідність до нового закону статуту громадської організації”, організовані Громадським інформаційно-аналітичним Центром для молоді, бо з 2016 року змінилася процедура реєстрації як громадських, так і благодійних організацій, а також порядки здійснення інших взаємовідносин (реєстраційних дій) із органами юстиції. Крім того, до 2018 року всі громадські організації, утворені до 2013 року, мають привести свої статутні документи в відповідність до вимог нового Закону “Про громадські об’єднання”.

Учасникам навчання розказали про те:
– як створити та зареєструвати громадське об’єднання “з нуля” й чи можна це зробити он-лайн;
– в який саме орган юстиції чи іншу установу тепер треба звертатися громадським організаціям по адміністративні послуги;
– в чому різниця між організаціями зі статусом юридичної особи та без нього;
– як надати організації статус всеукраїнської та зберегти статус міжнародної;
– як утворити відокремлені підрозділи та територіальні осередки громадської організації;
– як підібрати назву організації та перевірити чи не зайнята така;
– що таке КВЕДи, як обрати відповідні коди для подальшого здійснення певної специфічної діяльності громадських організацій;
– які звіти й як часто подають громадські об’єднання;
– які зміни треба (й чи треба взагалі) внести в назву та статут громадської організації через зміну законодавства.

Тетяна Баглай, організатор навчання, зазначила, що це перший крок у низці навчальних і практичних заходів, що будуть проводитися Громадським інформаційно-аналітичним Центром для молоді до квітня місяця, для місцевих активістів заради підтримки їх у ефективній соціально корисній діяльності, що спрямована на якісні перетворення локального середовища. Зокрема, під час тренінгу надійшли запит на навчання з питань внутрішнього менеджменту НУО, їхнього фінансованого управління, використання електронних інструментів у отриманні адміністративних послуг і інших взаємодіях із владними інститутами. Також число зацікавлених осіб, які мали бажання відвідати це перше навчання, перевищило сто заявок, тому було запрошено тільки половину, а для інших буде проведено додаткову сесію, яка буде анонсована додатково.

Матеріали навчання, підготовлені тренером Артемом Коноваловим, доступні.

Тренінг і майстер-клас відбувся завдячуючи проекту Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді в рамках проекту “Act now”, виконавцем якого є Фонд “Боруссія” в партнерстві з AEGEE Dnipropetrovsk i програмою Study Tours to Poland. Проект дофінансований Фондом “Освіта для демократії” в рамках Програми “RITA – Перетворення в регіоні”, фінансованого Польсько-Американським фондом свободи. Допомогу надав Харківський кризовий інфоцентр.

Контакти: керівник Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді Тетяна Баглай, (050) 4352 097, info@ciacy.org.ua.

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект