“Наукові пікніки” зібрали в Харкові 22 тис. глядачів

1906

22 травня Харків третє приймав “Наукові пікніки” – масштабний фестиваль із популяризації науки для дітей і молоді, на якому більше 400 науковців різного віку на 50 майданчиках представили біля 1000 експериментів, дослідів, розвиваючих ігор, головоломок, майстер-класів для 22 тис. відвідувачів алей Саду Шевченка біля ККЗ “Україна”.

Цьогорічний захід зібрав удвічі більше експериментаторів і їхніх команд, ніж торік, а число експериментів збільшилося в чотири рази“, зазначає регіональний координатор “Наукових пікніків” у Харкові Тетяна Баглай. “Ми ставимо за мету залучати школярів і студентів до якісного навчання, а учителів і викладачів – до інноваційних форм мотивації та зацікавленості їхніх вихованців до наукової діяльності. Саме формат «Наукових пікніків» дозволяє показати, що наука є веселою та крутою, а добре вчитися – дуже корисно“.

Наповнення наочними і інтерактивними програмами, які передбачали активну співучасть глядачів, підготували заклади середньої та вищої освіти, НДІ, громадські освітні ініціативи, підприємства та заклади культури, що представили:
– можливість відчути себе рятівником-пожежником, експертом-криміналістом, пошукачем-вибухотехніком, спецпризначенцем, калібрувальником стрілецької зброї;
– устрій і керування роботами, БПЛА, квардокоптерами, гоночними болідами, електромобілем;
– працюючі на замовлення глядачів різноманітні 3D-принтери;
– Тесла-шоу (безпечні блискавки та електронна музика в виконання котушок Тесли);
– оглядини обріїв міста в біноклі та Сонця й інших небесних тіл вдень у спеціальні телескопи;
– лазерні й оптичні установки для рекламних і навчальних цілей;
– сотні фізичних і хімічних дослідів;
– математичні та логічні головоломки від переможців міжнародних змагань школярів;
– виробництво, дегустацію та тестування продуктів харчування, продукування ліків і косметичних виробів просто неба;
– сонячні батареї;
– принципи серцево-легеневої реанімації, ушивання різаних ран та майстер-класи з перев’язок;
– оптичні ілюзії;
– вирощування штучних кристалів;
– мікроскопію та тваринний світ;
– неймовірну ігротеку й рухливі ігри для дітей (від одного року) та дорослих.

Повний прес-пакет доступний на http://bit.ly/3piknik.

Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова) Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова) Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова) Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова) Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова) Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова) Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова) Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова) Наукові пікніки Харків 2015 (фото Артема Коновалова)

Для довідки. “Наукові пікніки в Україні” розпочато ентузіастами 2013 року. За цей час вони зібрали більше 50 тис. глядачів по таких містах (крім Харкова), як Київ, Дніпропетровськ, Львів, Тернопіль, Луцьк, Кривий Ріг, Дубно, цього року навіть Артемівськ і Сєвєродонецьк, а 2013 року Луганськ. В Харкові “Наукові пікніки” оперуються Харківським міським громадським об’єднанням “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД”, а сприяння другий рік надає Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, Харківський міський центр дозвілля молоді, Харківська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України.

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект