Близько п’яти тисяч дітей прифронтових Артемівська та Сєвєродонецька отримали свято науки

1875

25-26 квітня Артемівськ Донецької обл. і Сєвєродонецьк Луганської обл. приймали два десятка ентузіастів, викладачів і науковців із Києва, Івано-Франківська, Дубна, Кривого Рогу, Варшави та, передусім, Харкова, які привезли дітям цих постраждалих територій проект “Наукові пікніки дітям Донбасу”, що мотивував школярів отримувати все нові й нові знання, вчителів – знаходити нові способи підвищення інтересу малечі до навчання, а всім відвідувачам свята науки показав, що про їхнє тяжке становище в прифронтовій зоні пам’ятають і готові допомагати відновлювати проблемні освітній і соціо-культурний простори.

Спираючись на міжнародну ініціативу “Наукові пікніки” Харківське міське громадське об’єднання “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” вирішило повернути на Донбас фестиваль популярної науки, який уже проходив в Луганську 2013 року і слугував би меті підвищення рівня мотивації дітей і молоді до якісного отримання освіти, але вже й із фокусуванням на увазі до мешканців прифронтових міст і вимушено переміщених осіб.

Така ідея отримала форму соціального заходу – свята під відкритим небом “Наукові пікніки дітям Донбасу” – яке зібрало в Артемівській школі №12 і на площі Перемоги в Сєвєродонецьку майже п’ять тисяч небайдужих діточок, їхніх батьків і викладачів, зацікавлену молодь, старших людей, які вільно та безкоштовно могли не тільки побачити близько 50 експериментів, але й самі відтворити їх, взяти участь у їхньому проведенні.

Протягом двох днів відвідувачі та гості “Наукових пікніків” дізналися про таємниці генної інженерії, робили кристали та бурі в пробірках, спостерігали явища електромагнетизму, взяли участь у моделюванні багатоскладового управління ліквідації надзвичайних ситуацій на промислових гігантах, навчилися надавати першу долікарську допомогу, запускали блискавки та “вмикали світло” в лампах без дротів чи батарейок, повторювали й отримували пояснення відомих хімічних реакцій, які використовуються в побуті, на кухні та, навіть, у кіно, розгадували таємниці оптичних ілюзій і методики «збирання» різних кубиків Рубіка.

Артемівськ має великий потенціал для того, щоб робити подібні заходи, залучаючи своїх талановитих дітей, які є призерами та переможцями фахових олімпіад різного рівня“, каже директор тамтешньої школи №12 Євген Денисов. У Сєвєродонецьку ректор університета імені Даля – одного з учасників «Пікніків» – Ольга Поркуян також зауважує: «Це неймовірний формат, дуже щирий, який треба продовжувати знов і знов». Її підтримує й очільник Луганщини Геннадій Москаль: “Думаю, що такий новий Пікнік без шашликів приживеться, нехай молодь пробує“.

Всі необхідні консультації можна отримати у Тетяни Баглай:
– телефоном: +380 50 4352097;
– електронною поштою: 2015piknik@gmail.com.

Для довідки. Програма “Наукові пікніки дітям Донбасу” реалізовується Харківським міським громадським об’єднанням “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект