Оголошується відбір приймаючих міст для проведення “Наукових пікніків” на Донбасі

Oholoshuyetsya-vidbir-pryymayuchykh-mist-dlya-provedennya-Naukovykh-piknikiv-na-Donbasi

Харківське міське громадське об’єднання “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” проведе цієї весни в, щонайменше, двох населених пунктах Донецької та Луганської областей фестивалі для дітей і молоді “Наукові пікніки дітям Донбасу”, метою яких є сприяння формуванню інтересу до якісної навчальної та наукової діяльності серед юних громадян як складової їхнього соціального становлення та розвитку.

Продовжуючи традиції міжнародної платформи “Наукових пікніків в Україні”, відомої проведенням протягом двох минулих років науково-популяристичних заходів у багатьох містах України, що зібрали десятки тисяч глядачів і сотні учасників, ентузіасти вирішили показати зацікавленим мешканцям Донбасу, що наука – це просто, наука – це цікаво, наука об’єднує.

Для цього в рамках програми “Наукові пікніки дітям Донбасу” оголошується відбір “майданчиків”-співорганізаторів, що готові прийняти на своїй базі одноденний захід із популяризації науки. Серед них можуть бути органи влади, заклади освіти та культури, підприємства, громадські організації тощо з неокупованої частини Донецької та Луганської областей, що висловлять готовність здійснити наступне:

  • надати на один день (вихідний, наприклад, до Великодня) приміщення або майданчик (із доступом до інженерних потреб /водозабезпечення, електрозабезпечення/ з незначним споживанням);
  •  організувати необхідне приладдя (столи чи подібне, стільці) для експериментаторів;
  • оголосити про захід серед своєї громади, запросити глядачів (дітей, молодь, їхніх батьків, викладачів, усіх зацікавлених);
  • (за можливістю) організувати мінімальну (наприклад, волонтерську) допомогу експериментаторам (донести валізу з автобуса до приміщення, розставити щось на столі й тому подібне).

“Майданчики”, що будуть визначені переможцями, отримають матеріальне забезпечення наступних витрат:

  • організація невеликого харчування для організаторів (зокрема, волонтерів), експериментаторів і (можливо) преси;
  • друк афіш.

Головне, що “майданчики” отримають повноцінне свято науки, в якому в якості експериментаторів візьмуть участь провідні науковці, викладачі вузів і НДІ, клубів і конструкторських бюро, які не пошкодують часу, реактивів, не побояться відстані, зберуться та “привезуть” свої моделі, діючі макети, експерименти та досліди, інші (звісно, безпечні) цікавинки, що простими способами пояснюватимуть складні наукові явища з різних дисциплін (фізика, хімія, робототехніка, археологія, математика, психологія, логіка тощо).

Для участі в відборі “майданчиків” треба заповнити на надіслати до 21 березня 2015 року анкету на 2015piknik@gmail.com. Переможці будуть оголошені публічно; з кандидатами, що не будуть відібрані, організатори продовжать співпрацю, сподіваючись на розширення географії та проведення проекту в найближчому майбутньому.

Всі необхідні консультації можна отримати у Тетяни Баглай:

Для довідки. Програма “Наукові пікніки дітям Донбасу” реалізовується Харківським міським громадським об’єднанням “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект