Уряд перевірить, як його підлеглі взаємодіють із громадськістю

Urjad-pereviryt-jak-jogo-pidlegli-vzajemodijut-iz-gromadskistju

Кабінет Міністрів вирішив провести в якості експерименту попереднє оцінювання окремих центральних і місцевих органів виконавчої влади за напрямом “робота з громадськістю” по результатах І півріччя 2013 року. Про це повідомляє експерт Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді Артем Коновалов із посиланням на відповідний лист заступника Керівника урядового Секретаріату Юрія Авксентьєва.

Це передбачено як минулорічним Планом першочергових заходів, так і цьогорічним Планом заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

В якості маркерів оцінювання запропоновано використати 35 показників по 11 критеріях, розроблених на підставі проекту Порядку проведення оцінки результатів діяльності органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів за напрямом “робота з громадськістю”, підготовленого минулого року Національним агентством України з питань державної служби (зокрема, з 15 або 18 критеріями).

Важливо, що Нацдержслужба України спільно з громадською радою при ній уже провели дослідження серед 89 з 98 центральних і регіональних органів виконавчої влади щодо діяльності їхніх структурних підрозділів, відповідальних за зв’язки з громадськістю. Доповідь і відповідні рекомендації по результатах аналізу були опубліковані в березні цього року.

У квітні урядовий Секретаріат також підготував доповідну записку по одному з критеріїв – взаємодії з громадськими радами при органах виконавчої влади.

Іншому критерію – фінансуванню НУО за рахунок бюджетних коштів – в червні було присвячено проект Доповіді щодо практики розподілу коштів для фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства за рахунок бюджетних коштів на національному та регіональному рівні в 2012 році, підготовлений експертом Українського незалежного центру політичних досліджень Анастасією Красносільською.

Також у цьогорічному Посланні Президента України до Верховної Ради України “Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році” було розширено тематичний розділ “Розвиток і забезпечення ефективного функціонування інститутів народовладдя в Україні”, зазначає експерт Громадського інформаційно-аналітичного Центру для молоді Артем Коновалов.

Минулого року цій тематиці було 15 сторінок, цього року – 44. Також 2013 року до президентського послання була включена як додаток доповідь “Про стан розвитку громадянського суспільства в Україні“, підготовлена минулого року Національним інститутом стратегічних досліджень.

Також стосовно реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства УНЦПД у травні випустив 180-сторінкові методичні вказівки “Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства”.

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект