Десять причин відвідати Форум із організаційного розвитку НУО

Desjat-prychyn-vidvidaty-Forum-iz-organizacijnogo-rozvytku-NUO

19-20 листопада відбудеться головна подія для третього сектору України – Форум із організаційного розвитку – що сконцентрує ідеї й найкращі практики, сучасні інструменти, техніки та підходи до розвитку спроможностей громадських організацій.

Чому ж варто відвідати цю подію активним представницям і представникам вітчизняних НУО?

Причина №10: Спортивне серце країни

Форум проходитиме в Києві на Національному спортивному комплексі “Олімпійський” – головній арені минулого Євро-2012, стадіоні зі славним легкоатлетичним і футбольним минулим. Відчути історію та дух цієї споруди не буде зайвим не тільки для фанатів спорту. Крім того, зараз колишній “Республіканський стадіон” – сучасний бізнес-центр, що з легкістю збирає масові заходи.

Причина №9: Обмежень немає

Реєстрація на форум триває до 7 листопада. Це зроблено для об’єктивної оцінки аудиторії, яка візьми участь у заході. Але важливо розуміти, що наразі не існує обмежень щодо кількості осіб, які можуть представляти одну організацію, установу, заклад, підприємство, ініціативну групу, для участі протягом першого дня форуму – найбільш насиченого подіями для громадських об’єднань.

Причина №8: Конкурси

Для усіх охочих на форумі буде проведено чотири конкурси – серед історій успіху, на кращі відеоролик, презентацію та плакат – що будуть оцінюватися по критеріям: розкриття суті поняття “організаційна спроможність”, змістовність, творчий підхід у поданні інформації, оригінальність, правдивість висвітленої інформації, технічна якість роботи, художня майстерність виконавців. Всі переможці будуть визначені та відзначені в перший день форуму – 19 листопада.

Причина №7: Печа-куча

Презентації успішних історій НУО, що працюють над власним організаційним розвитком, будуть представлені в незвичайному динамічному форматі, що дозволить, по-перше, не обтяжувати слухачів тривалим викладанням, по-друге, зрівняти всіх доповідачів у часі виступу. Познайомтесь на форумі з японською методикою презентацій двадцяти слайдів по двадцять секунд кожний “PechaKucha”.

Причина №6: Вчимося аргументувати та слухати

Такі теми, як оцінка організаційного розвитку та вибір сервіс-провайдера, будуть обговорені в форматі “Акваріум”, що дозволяє вивчити поведінку аудиторії в обговорюваному питанні. Наприклад, учасниці й учасники поділяються на мікро-групи (команди). Одна з них розбирається з встановленим завданням, інша або інші в цей час – спостерігають за діями першої групи та документують власні зауваження до процесу роботи колег. Згодом команди міняються ролями. “Акваріум” вимагає активного слухання, активної участі в обговоренні та глибокого розуміння різних точок зору. Під час цієї моделі важлива взаємоповага та рівна участь.

Причина №5: Відкритий простір світового кафе

Близько десяти тем – управління цінностями, аудиторська оцінка статутної  діяльності та  систем внутрішнього управління, моніторинг і оцінка процесів організації, волонтерство у громаді, веб-технології для ГО, практика іменних фондів, етичні стандарти, асоціації в громадському секторі, благодійні бали – будуть обговорюватися в відносно новому форматі, схожому на відомий “відкритий простір” – Knowledge Cafe або “Світове кафе”.

Причина №4: Марафон майстер-класів

Два десятки майстер-класів і тренінгів протягом першого дня з самого ранку до вечора будуть доступні всім учасницям і учасникам. На сьогоднішній день анонсовано теми:

 • Оцінка потреб організації;
 • Менеджмент ГО;
 • Ефективне врядування;
 • Розвиток персоналу як фактор організаційного розвитку;
 • Розробка проектів;
 • Механізми співпраці громадських організацій і кредитних спілок;
 • Звітування та процедури гласності громадських організацій;
 • Ґендерний аспект організаційної спроможності;
 • Фандрейзинг;
 • Стратегічний менеджмент;
 • Кооперація у громадському секторі;
 • Бюджетні стратегії для організацій неприбуткового сектору;
 • Молодіжні банки;
 • PR і брендінг.

Причина №3: Безперервний ярмарок

Весь форум можна порівняти зі строкатим ярмарком. На ньому учасниці й учасники самі обиратимуть – чим зайнятися, кого послухати, якій тренінг відвідати, яку презентацію подивитися… Крім уже анонсованих активних форм роботи всі охочі зможуть скористатися спеціальними “столами допомоги”, що надаватимуть безкоштовні консультації з організаційного розвитку НУО, знайомитимуть із досвідом провідних організацій.

Причина №2: Стик «цивілізацій»

Форум збере не тільки неурядовий сектор! Крім громадських організацій, благодійних установ і донорів планується участь провідних сервісних підприємств, що надають бізнес-послуги з організаційного розвитку. Це дозволить наблизити такі досі розведені в Україні сектори, як громадські організації та бізнес.

Причина №1: Дві сотні колег

І наостанок київська осінь збере не просто неприбуткові організації та бізнес-середовище, не просто стенди та матеріали. Форум хоче акумулювати 200 активних і кращих представниць і представників своїх галузей, яким буде про що поговорити!

Учасник доповіді Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні "Молодь в умовах становлення незалежної України" за 1991-2011 рр.
Виконавець програми-переможниці Конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, жінок та сім’ї, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в 2006 році
Номінант конкурсу "ТОП 10 молодіжних організацій України" в 2010 році, що проводився "StudNews" серед 2891 його читачів для організацій, які провели щонайменше один всеукраїнський проект